Prawnik ze specjalizacją pisanie książek

Czy to możliwe, że prawnik może napisać dobre książki? Oczywiście, że tak. W szczególności, jeżeli ktoś weźmie pod uwagę takiego adwokata, jak Remigiusz Mróz książki www.taniaksiazka.pl. To nazwisko jest chyba wszystkim znane. Zdecydowana większość społeczeństwa miała przyjemność przeczytać przynajmniej jedną jego książek, jak nie więcej. Dorobek jest całkiem sporych rozmiarów, jeżeli chodzi o twórczość tego autora-adwokata. Mróz ukończył z wyróżnieniem Akademię Leona Koźmińskiego. Prawo zna doskonale, ale jeszcze lepiej zna bohaterów, których opisuje z taką szczegółowością. Jeszcze lepsze są przygody, które Mróz dla nich specjalnie tworzy. Czego można oczekiwać po książkach tego autora? Dosłownie wszystkiego.

“Iluzjonista”

W Opolu zostaje znalezione ciało. Policja znajduje na nim coś, czego nie spodziewała się już zobaczyć. “Podpis” mordercy, który już od wielu lat znajduje się w więzieniu. Czy to znak, że w celi siedzi nieodpowiednia osoba, która została źle osądzona? Wszystko zaczęło się w 1988 roku, kiedy to w mieście dochodziło do serii zagadkowych zabójstw. Ze względu na znaki pozostawiane na ciele, morderca otrzymał przydomek Iluzjonista.

Prasa mocno naciskała na policję, aby Ci w końcu aresztowali winnego. Nie było to takie łatwe, ponieważ winowajca był bardzo sprytny. Za całe śledztwo odpowiedzialny był Gerard Elding. Było to na początku jego kariery. W końcu Elding aresztował winnego. Został on osądzony i skazany. Teraz po 30 latach kolejne ciało z tym samym podpisem. Co to może oznaczać?

Elding, który został dyscyplinarnie zwolniony ze stanowiska prokuratora, ma pomóc wyjaśnić tą sprawę. Z tego tytuły, że wcześniej ją prowadził. Tylko że nagle akta sprawy sprzed 30 lat giną. Do tego zaczynają ginąć ludzie, którzy wiele lat temu powiązani byli z tą sprawą. O co może tu chodzić? Gerard wie, że musi się spiąć, aby móc wyjaśnić całą sprawę. Inaczej może się bowiem okazać, że i jego spotka ten sam los, jak inne ofiary, których zaczyna przybywać z dnia na dzień.